Kurzor

Idő és hőmérséklet

Hülye nevek

Vicces nevek

Nyomo Réka, Para Zita, Patta Nóra, Pár Zoltán, Pop Simon, Remek Elek, Beviz Elek, Szalmon Ella, Techno Kolos, Trab Antal, Ultra Viola, Am Erika, Bac Ilus, Citad Ella, Dil Emma, Eszte Lenke, Feles Elek, Füty Imre, Git Áron, Har Mónika, Heu Réka, Hü Jenô, Kukor Ica, Kala Pál, Külö Nóra, Körm Ödön, Zsíros B. Ödön, Kér Ede, Major Anna, Meg Gyôzô, Vak Cina, Veg Eta, Virra Dóra, Vég Béla, Wincs Eszter, Kasza Blanka, Kandisz Nóra, Kispál Inka, Pofá Zoltán, Tank Aranka, Bekre Pál, Budipa Piroska, Cicz Imre, Mortad Ella, Trap Pista, Fejet Lenke, Csecs Emőke, Fá Zoltán, Minden Áron, Csin Csilla, Mor Zsolt, Rabsz Olga, Koaxk Ábel, Patkóm Ágnes, Riz Ottó, Nemer Eszti, Locsoló K. Anna, Ne Pál, Ka Pál, Elektrom Ágnes, Hú Zóra, Raj Zóra, Dia Dóra, Tök Ödön, Ria Dóra, Tüdő R. Ákos, Lev Elek, Hot Elek, Teásk Anna, Bármi Áron, Metall Ica, Hugyo Zoltán, Va Gina, Csik Lóránt, Masztur Balint, Bor Virág, Ví Zóra, Gá Zóra, Nyúl Kálmán, Ipsz Ilonka, Mikorka Kálmán, Petting Elek, Szikla Szilárd, Ebéd Elek.

Igen
VIKI cica ellopta az oldalam meg az emailom!!Mit gondolsz róla?

vezette: Mejuto González (spanyol)
Milan: Dida - Cafú, Stam, Nesta, Maldini - Gattuso (Ruí Costa, 112.),  Pirlo, Seedorf (Serginho, 85.) - Kaká - Crespo (Tomasson, 85.), Sevcsenko.
Liverpool: Dudek - Finnan (Hamann, 46.), Carragher, Hyypiä, Traoré - Luis Garcia, Xabi Alonso, Gerrard, Riise - Kewell (Smícer, 23.) - Baros (Cissé, 85.)
gól: Maldini (1.), Crespo (39., 44.), illetve Gerrard (54.), Smicer (56.), Xabi Alonso (60.)
sárga lap: Carragher (77.), Baros (82.)

Sérülések ezúttal egyik szakvezető dolgát sem nehezítették, mindössze a milánói Ambrosini hiányzott azok közül, akiknek egyáltalán esélyük volt a pályára lépésre. Az összeállítások terén Ancelotti az égvilágon semmi meglepővel nem rukkolt ki - miért is tette volna? Benítez az előzetes találgatások két fő kérdését Kewell és Baros beállításával válaszolta meg, így Hamann és a saját bevallása szerint még mindig csak mintegy nyolcvanszázalékos állapotban lévő Cissé a kispadon kezdett.

Első félidő

A pesszimista futballbarátok leginkább attól tartottak, hogy a két csapat alapvetően védekező felfogását tovább erősíti majd az óriási tét, és amolyan biztonsági mezőnyjátékkal telik a találkozó. Ez az aggodalom aztán szinte azonnal semmivé foszlott, miként az angolok alaptaktikája is: az első percben Pirlo jobb oldali szabadrúgásból a büntetőponthoz ívelt, ott a hetedik BL-döntőjét játszó Maldini félfordulatból, jobbal a földre lőtte a labdát, amelyet Dudek már csak megpaskolni tudott, kivédeni nem - máris 1-0-ra vezetett a Milan.

A Liverpool azonnal válaszolni akart, Riise húszméteres kapáslövése a védőkről pattant ki, majd pár pillanattal később egy jobb oldali beadás után Hyypiä erőteljes fejesét hárította Dida.

A 14. percben újra  felugorhattak a Milan-szurkolók, egy jobb oldali szögletet követően Crespo fejjel vette célba a rövid sarkot, a labdát a gólvonalról bólintotta ki Luis García. Rafa Benítez nem sokáig bosszankodhatott a jelenet miatt, néhány perc múlva már arról kellett döntenie, hogy kit hozzon be a megsérült Kewell helyére - választása végül arra a Smícerre esett, akivel nemrégiben közölte: a következő szezonban nem számít a szolgálataira.

A 29. percben percben Kaká a leshatáron ugratta ki Sevcsenkót, aki hiába fejezte be precízen az akciót, a partjelző beintett. Két perc múlva ismét Sevcsenko volt az egyik főszereplő, a másik meg Traoré, aki a kellő határozottsággal, de talán még a szabályok keretein belül maradva földre vitte az elé került ukránt a tizenhatoson belül.

A Liverpool hátsó alakzata - elsősorban Kaká szabadon hagyásának betudhatóan - nem állt mindig a helyzet magaslatán, abban viszont nem volt hiba, ahogy az olaszok védekeztek: tanácstalan liverpooliak állták körül a tizenhatos elé húzott falat, ha egyáltalán eljutottak odáig. Baros és Stam nagy múltra visszatekintő párharcait ezúttal rendre a holland óriás nyerte, Gerrard és a becserélt Smícer észrevétlen maradt, egyedül Riisében pislákolt valami kis veszély, ám mint az a helyzetek felsorolásából is kiderül, lehetőségei nem az egyenlíteni igyekvő 'Poolnak, hanem inkább a fehérben játszó piros-feketéknek voltak.

A Milan fölénye a 39. percben termett újabb gólt: egy gyors ellentámadás végén Kaká helyzetbe hozta a jobbösszekötő helyén Sevcsenkót, aki keresztbe passzolt a még jobb helyzetben érkező Crespóhoz, neki pedig hét méterről nem okozott gondot bevenni a kaput (2-0).

A 44. percben - ekkor legalábbis úgy tűnt - összeomlott a Liverpool, Crespo meg a mennybe ment: Kaká zseniálisan tálalt a három védő között kiugró argentinhoz, aki nem kevésbé látványos bokamozdulattal, 15 méterről elperdítette a labdát a kapujából kirontó Dudek mellett (3-0).

Második félidő

Aki a szünetben úgy döntött, hogy a második félidőt az  izgalmak várható hiánya miatt inkább már nem tekinti meg, az rossz döntést hozott. Pedig nem úgy festett a fordulás utáni első percekben, mintha a Liverpoolnak sikerült volna a szünetben kihevernie az első félidőt. Dudek például rögtön az újrakezdés után kritikus helyzetben kiejtett egy labdát a kezéből, mentségére legyen mondva, hogy az 53. percben nagy bravúrral tolt szögletre egy erőteljes Sevcsenko-szabadrúgást.

A másik oldalon Xabi Alonso mérges lövése lehetett a jel, ezután következett a Liverpool történetének feltehetően legjobb negyedórája. Először az 54. percben Riise beadása találta üresen a büntetőponton Gerrardot, aki hajszálpontosan  a bal felső sarokba fejelt, és szépített (3-1). Két perc múlva a szünetben beállt Hamann készítette le a labdát Smícernek, aki 22 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba tüzelt - Dida már csak beleérni tudott a lövésbe (3-2). Újabb öt perc és Baros finom sarkazása után ismét Gerrard került ajtó-ablak helyzetbe, ám Gattuso már csak fellökni tudta a Vörösök csékáját, a bíró pedig befújta a tizenegyest. Amelyet Xabi Alonso vállalt el, Dida elsőre kifogta a jobb sarokra tartó lövést, a kipattanót azonban Alonso - immáron ballal - a léc alá vágta. Hihetetlen, de negyedóra alatt ledolgozta háromgólos hátrányát a Liverpool a világ talán legjobban védekező csapata ellen!

Forrás: EPA

Kezdődhetett minden elölről, de az óvatos hozzáállást már egyik csapat sem tudta a magáévá tenni. A 63. percben Riise nagy löketét bokszolta a levegőbe Dida, majd a másik kapunál  Traorénak kellett a gólvonalról mentenie Sevcsenko tízméteres lövése után. A 80. percben újra létszámfölénybe került a Milan az angol kapu előtt, Sevcsenko kifogástalan előkészítése után Crespo azonban elszalasztotta a pillanatot, amikor teljesen tisztán találhatta volna Kakát, így odalett a ziccer.

Öt perccel a rendes játékidő vége előtt össznépi cserélés kezdődött, s látszólag már a csapatok is a hosszabbítására készülődtek, ám Kaká akár feleslegessé is tehette volna mindezt, amennyiben egy jobb oldali szöglet után pontosabban stukkol bele Stam fejesébe. A kilencven perc alatt esett hat góllal - ez volt a legtöbb az eddigi BL-történelemben - azonban beérték a csapatok, s jöhetett a ráadás.

Hosszabbítás, tizenegyesek

Érthetően nem estek egymásnak a felek a harmadik félidőben, a labdát főleg a Milan birtokolta, helyzete is akadt, de Tomasson lemaradt Serginho tért ölelő íveléséről. Az utolsó játékrészben előbb a bicebóca Carragher hősies mentéseinek lehettünk szemtanúi, majd a végjátékra behozott Ruí Costa próbált szögletből gólt rúgni. A szezon végére több szakember szerint is elfáradt rossonerik sokkal jobban bírták erővel a hajrát, mint a helyenként lépni alig tudó liverpooliak,  Dudek kapus viszont óriásit alakított, amikor három perccel a vége előtt előbb kifogta Sevcsenko fejesét, majd az 1(!) méterről leadott ismétlés is megakadt benne valahogy, habár ebben a csatárnak kétségkívül nagyobb "érdemei" voltak.

Újabb gól már nem esett, következett mindkét edző - és talán valamenyi játékos -rémálma, a bünetőpárbaj.

Nem is kellett sokat várni az újabb drámai fordulatra, Serginho Roby Baggio módjára rögtön a szurkolók közé lőtte a labdát,  Hamann viszont betalált a kapu jobb oldalába, először került előnybe a Liverpool. Jött Pirlo, ám addig toporgott, amíg teljesen elbizonytalanodott, és a jobbra vetődő Dudek kivédte a gyatra rúgást. Cissé balra lőtte, Tomasson jobbra, a kapus mindkét esetben a másik oldalra ment. Riise jól megnézte a jobb sarkot, talán túlságosan is jól, Dida védett, és visszahozta a milánóiak reményét. Kaká felvarrta a bőrt a léc alá,  Smícer azonban úgyszintén a háló bal oldalába helyezett, így maradt a 'Pool-előny. Sevcsenko - akinek a büntetőjével 2003-ban elhódította a trófeát a Milan - már nem hibázhatott volna, mégis hibázott, középre lőtt labdáját megfogta Dudek, így a Liverpool 3-2-re megnyerte a büntetőpárbajt, és ezzel a 2004-2005-ös Bajnokok Ligáját is.

1.A mérkőzés után az edző így szól a csatárhoz:
- Öregem, téged csak két dolog akadályoz abban, hogy jó futballista legyél!
- Micsoda?
- A két lábad.

2.
A bíró lefúj egy vitatható szabálytalanságot, mire az egyik játékos dühösen odakiált: